Dirk Jan

Voor ZUBB combineer ik twee van mijn grote passies: muziek en schrijven. Ik heb voorliefde voor muziek met een elektronische inslag, maar kan ook grenzeloos genieten van ingetogen gitaarliedjes. Ook de alternatieve muziek van onze Zuiderburen kan mij meer dan normaal bekoren. Ik houd van nieuwe muziek, meer dan van ouwe meuk. Ik ben dan ook redelijk op de hoogte van de nieuwe releases.

Onder het genot van een biertje bezoek ik af en toe een concert. Grootschalige muziekfestivals zijn niet aan mij besteed, ik bezoek liever (gratis) festivals zoals Waterpop, Metropolis of Breda Barst. Het leukste festival van Nederland vind ik het Belgische Ik Zie U Graag.

Voor ZUBB schrijf ik album- en concertrecensies en lever ik bijdrages aan de rubrieken De Singles, ZUBB BuZz en ZUBB Weekly. Meer over mij weten? Check mijn website.




Dirk Jan's recente artikelen:

Video: POM - Lovers

Muziek

De Amsterdamse band POM keerde vorige week terug met de catchy single LOVERS. Het is een voorproefje van hun vernieuwde sound, waarbij ze naast het klassieke bandgeluid ook elektronische invloeden omarmen. 28 mei in Paradiso Amsterdam te zien.

> Lees verder

Trailer: Vanished

Film & TV

Alice gaat op een romantisch uitje naar Zuid-Frankrijk met haar vriend Tom. De reis neemt een duistere wending wanneer hij plotseling verdwijnt aan boord van een trein naar Arles. Vanaf 1 feb op MGM+ te zien.

> Lees verder

Festival: Audio Obscura 2026

Muziek

Na een uitverkochte eerste editie in 2024 keert Audio Obscura Festival in 2026 terug naar Rotterdam. Op zaterdag 29 augustus transformeert de iconische, door UNESCO erkende Van Nelle Fabriek in Rotterdam.

> Lees verder

Muziek: Edisons 2026

Muziek

De nominaties voor de Edisons Pop 2026 zijn bekendgemaakt. Maar liefst vijf artiesten ontvingen dit jaar twee nominaties: Hiqpy, Kensington, Roxy Dekker, Samuel Welten en Sef. De winnaars worden op maandag 9 maart bekend gemaakt.

> Lees verder

Festival: BKS26 - nieuwe namen

Muziek

Na eerdere bevestigingen, waaronder headliners Gorillaz, Jack White en Nick Cave & The Bad Seeds, voegt Best Kept Secret Festival vandaag 21 namen toe aan het programma. Onder andere Amerikaanse hiphoplegendes De La Soul.

> Lees verder

Festival: POPMONUMENT X VESTROCK

Muziek

Zeeuwse festivalparel VESTROCK en het gerenommeerde culturele evenement PopMonument slaan de handen ineen voor een eerste editie van PopMonument x VESTROCK, op zaterdag 28 maart in de middeleeuwse vestingstad Hulst

> Lees verder

Festival: Dekmantel 2026

Muziek

Dekmantel presenteert het programma voor de 2026-editie, dat plaatsvindt van 29 juli tot en met 2 augustus. Voor de twaalfde editie zet het festival een volgende stap in de manier waarop het festival wordt vormgegeven.

> Lees verder

Single: Louis Tomlinson - Imposter

Muziek

‘Imposter’ is een rauwe, lo-fi indiepoptrack met een pulserende baslijn en gruizige gitaren. Het nummer is geschreven door Louis samen met Nico Rebscher en Dave Gibson en gaat over zijn persoonlijke ervaring met het impostersyndroom.

> Lees verder

Nieuw Album: Iskander Moon - Salt Moon City

Muziek

Iskander Moon kondigt zijn langverwachte debuutalbum Salt Moon City aan dat op 20 februari via [PIAS] Recordings zal verschijnen. Het album werd door hem zelf geschreven, opgenomen en geproduceerd en de mix werd verzorgd door Jasper Maekelberg.

> Lees verder