Muziek
Audio Obscura keert terug naar Rotterdam, en wel met een van de meest invloedrijke namen uit de internationale techno scene. Op vrijdag 6 februari 2026 staat Amelie Lens voor het eerst als headliner en neemt ze de Van Nelle Fabriek over.
Over stijl valt niet te twisten. Toch waag ik me er graag aan, maar dan wel met een nuchtere blik. Ik kan me verbazen over de uitspattingen in de modewereld maar ook genieten van alle kleine creatieve ondernemers in ons land die met hart en ziel de mooiste producten maken.
Als designer heb ik een automatische drang de wereld wat mooier te willen maken, samen met ZUBB laat ik via de Stijl rubriek zien welke beeldschone, nieuwe en rare stijl items mij opvallen.
Ohja, en muziek vind ik ook wel tof.
Audio Obscura keert terug naar Rotterdam, en wel met een van de meest invloedrijke namen uit de internationale techno scene. Op vrijdag 6 februari 2026 staat Amelie Lens voor het eerst als headliner en neemt ze de Van Nelle Fabriek over.
De band luidt hun terugkeer in met de single Nooduitgang: een song over hoop en helderheid, over het zoeken naar richting wanneer alles even te veel wordt, en het besef dat de enige uitweg uiteindelijk in jezelf ligt.
Prophet Song speelt zich af in een onheilspellende, nabije toekomst. Wanneer een repressief, gekozen regime aan de macht komt, verglijdt langzaam de democratische rechtsstaat. Prophet Song is te zien van 13 t/m 28 november.
In de nieuwe dansopera AN(I’M)A onderzoeken theatermaker en choreograaf Cecilia Moisio en kunstenaar Lester David wat er gebeurt als een man zijn vrouwelijke binnenwereld toelaat. De confrontatie wordt een afdaling in het onderbewuste.
Vandaag kondigt Paaspop 30+ acts aan die van vrijdag 3 tot en met zondag 5 april 2026 op festivalterrein De Molenheide in Schijndel optreden. Vanaf vandaag zijn de tickets via de website van het festival verkrijgbaar.
DGTL Festival kondigt 14e editie aan met eerste internationale headliners en next-gen talent. Op 3, 4 en 5 april 2026 verandert het iconische terrein opnieuw in een futuristisch speelveld waar muziek, kunst, community en duurzaamheid samenkomen.
Best Kept Secret festival keert terug op 12, 13 en 14 juni en maakt vandaag de eerste namen bekend, waaronder headliners Gorillaz, Jack White en Nick Cave & The Bad Seeds. Kaartverkoop voor het festival start aanstaande vrijdag, 31 oktober om 12:00.
Het Nederlandse trio Kraak & Smaak heeft de LP Velvet Seas uitgebracht. Het album is geschreven en geproduceerd tussen hun hometown Leiden en het zonnige Los Angeles, en vermengt West Coast-psychedelia en funky grooves met synths en elektronische soul.
De nieuwe single van Mr. Belt & Wezol heet Dopamine. Ze namen de track op met zangeres en songwriter Malou. Mr. Belt & Wezol (Bart Riem en Sam van Wees) staan bekend om hun energieke mix tussen house en funk.