Albumrecensie: Ozark Henry - Hvelreki

17 januari 2011, 21:46 | Jeroen

Ozark Henry is alias van de Belgische singer-songwriter Piet Goddaer. Ozark Henry een naam waarvan je zou denken dat de artiest niet uit België afkomstig zou kunnen zijn. Net als collega Novastar zou ik willen zeggen dat Ozark duidelijk een songwriter met ervaring is. Zelf sta ik toch elke keer weer versteld hoe goed België zich vertegenwoordig in de hedendaagse popmuziek.

Het begon allemaal met het eerste album ‘I’m Seeking Something That Has Already Found Me’, deze was erg avantgardistisch getint. Met dit nieuwe album weet hij de juiste dynamiek toe te passen tussen de genre’s singer songwriter en pop. Muzikaal is het sterk en zit er een goede drive in de ondersteuning van de band, die de liedjes de juiste passie mee geven.

Tracks als ‘This One’s For You’, ‘Eventide’ en ‘A Night Sea Journey’ vallen meteen op door hun heerlijke openheid. Het zijn deze nummers op het album die aangeven dat Ozark de aflopen vier jaar goed heeft geluisterd naar wat er in de popmuziek is uitgebracht. Er zijn vergelijkingen te trekken naar andere artiesten, maar dit doet het album geen recht aan. Het is leuk om te horen dat Ozark Henry weer verliefd is geworden op synthesizers en de jaren tachtig sound. Luister maar eens goed naar het laatste nummer Memento. In het voorgaande album ‘This Last Warm Solitude’ mochten we meer jaren tachtig invloeden en New Wave terug horen dan deze plaat. Less is more! Hij mocht daarmee al buiten Europa een grote indruk hebben gemaakt, Hvelreki gaat nu wellicht de wereld over, omdat de hele plaat blijft boeien. Ozark heeft een vrij omvangrijk oeuvre. Waarmee hij al zeker zijn sporen heeft verdiend in de muziekgeschiedenis.

Nog een laatste feitje dan: Hvelreki is een gezegde afkomstig uit IJsland wat betekend “veel geluk”. Verder hoef ik echt niet meer feitjes op te sommen over Ozark Henry. Gewoon een keer luisteren. ‘This One’s For You’.

Ozark Henry is live te zien:
10 maart Tivoli, Utrecht
11 maart Mezz, Breda
12 maart Metropole, Hengelo
14 maart Paard, Den Haag
15 maart Doornroosje, Nijmegen
16 maart Vera, Groningen



Share |

Gerelateerde artikelen