Festival: WATERPOP
22 juli 2013, 13:29 | Jeroen
Zaterdag 10 augustus is de 36e editie van het muziekfestival Waterpop in het Hofpark in Wateringen. Een gevarieerde line-up met voor ieder wat wils op de podia. Maar ook buiten de muziek (o.a. Tessa Rose Jackson, Jungle by Night en Skip & Die) valt er genoeg te zien en doen.
Dit jaar biedt Waterpop haar bezoekers straattheater van Westlandse bodem: SJB’93, Theatergroep Wateringen en Dario Fo dragen hun steentje bij om de festivalgangers op Waterpop iets bijzonders voor te schotelen. Zo kunnen bezoekers zomaar tegen een groepje schoonzwemmers aan lopen. Zij maken zich klaar om in badpak, met badmuts en neusklem een duik te nemen. Of wat dacht je van een bad met daarin een heuse diva die wel wat hulp kan gebruiken met inzepen, soppen en badderen. Bij de ingang van de kinderhoek leert Dario Fo alle jeugdige bezoekers de fijne kneepjes van improvisatietheater.
Nieuw dit jaar op Waterpop zijn twee kunstprojecten. Er zijn twee Westlandse kunstenaars geselecteerd die hun idee tot uitvoer brengen. Een kleurrijke tekening, kenmerkend voor het werk van Michel van der Voort, is langs het terrein te bewonderen aan de hekwerken en neemt de bezoeker mee naar een onderwaterwereld. Het kunstwerk van Angela van der Knaap maakt gebruik van Augmented Reality: met behulp van je smartphone ontdek je een virtuele en met kunst verfraaid ‘laagje’ dat over Waterpop is gelegd.
Nieuwsgierig? Kom naar het Hofpark en pak je smartphone (ios of android met internetverbinding). Download en open vervolgens de Layar. Open Geo Layers (rechtsonder) en zoek ‘Waterpop kunst’. Na het openen van ‘Waterpop kunst’ gaat er een virtuele wereld open wanneer je door de lens van je smartphone het Hofpark rondkijkt. Maak een beeldschermafdruk van jezelf met één van de virtuele kunstwerken. (Beeldschermafdruk op smartphone: thuis/homeknop ingedrukt en druk kort op de sluimer/powerknop).
Voor meer info over het festival check de website van Waterpop.