Recensie: Matt and Kim in de Bitterzoet
9 april 2011, 11:46 | Jeroen
Siem, een vriend van me, liet me weten dat Matt and Kim het podium opgingen in de Bitterzoet. Ooit eens van gehoord, dacht ik. Ik had een etentje thuis op dat moment, aangezien ik vanuit mijn raam de rookruimte van de Bitterzoet inkijk, was het geen moeite even naar binnen te lopen en kaarten te halen voor een spontaan concert.
Wie zijn Matt and Kim ook al weer? Dit stel ontmoette elkaar tijdens hun studie in Brooklyn, New York. De eerste plaat genaamd ‘Matt & Kim’ kwam uit in 2006. Deze werd goed ontvangen en de boekingen voor festivals en poppodia kwamen binnen. De band bleef alle aanbiedingen accepteren, bleef jarenlang touren en veel fans vergaard. Hierdoor kwam het tweede album ‘Grand’ pas uit in 2009. Het nummer ‘Daylight’ kreeg veel aandacht. ‘Lessons learned’ van hetzelfde album ook, mede door de baanbrekende clip, het duo ging naakt Times Square op, illegaal gefilmd uiteraard. Voor deze clip mogen ze tijdens MTV Music Video Awards 2009, een award in ontvangst nemen. Geïnspireerde Erykah Badu maakt in 2010 een soortgelijke clip.
Met hun derde album in 2010 ‘Sidewalks’ wilde het duo naar de volgende level, genre vrije muziek. Voor dit album hebben ze de producent van ‘Gnarls Barkley’, Ben Allen aan de haak geslagen. De stijl van het duo is nog vol aanwezig, het nieuwe album staat technisch sterker.
Matt and Kim in de Bitterzoet was een concert waar je te veel woorden voor hebt en tegelijkertijd niet weer hoe je het zou moeten beschrijven. Laat ik hiermee beginnen: Tijdens de eerste drumslagen van Kim, en de eerste woorden van Matt, ben je al dol op dit stel. Wat een energie explosie!
Ze zetten een leuk avond feesten neer, hun show is creatief. Tussen nummers door blèrde de één of de ander humor door de microfoon. Slappe lach op het podium, die constant brede lach bij Kim, melig publiek, Matt doet wat onhandige acrobatiek, balanceert op zijn keyboard. En Kim, you gotta love Kim, klimt op handen van het publiek, in de meest letterlijke zin en doet haar booty dance.
Een leuk 2 Many DJ’s effect: een paar covers die er worden ingegooid, begeleid door het stevige en snelle drumwerk van Kim. Halverwege gooit het duo ballonnen de zaal in, het publiek blaast deze op en de Bitterzoet heeft ineens iets weg van de Sony Bravia commercial.
De melodietjes zijn simpel maar het is het concept Matt and Kim, hun karakters en de verpletterend energieke live show, die de muziek draagt. Hierdoor ga je hun liedjes vol overgave waarderen. Met hun genieten van elke seconde attitude, explosieve live shows, creatieve maar vooral zeer opvallende video’s trekken deze twee levensgenieters de aandacht op zich. Door ongeloof voor hun succes zetten ze oprecht over de top enthousiaste shows neer.
Dit concert, wat een verrassing, wat een goede avond, wat een energie in de zaal! Onder luid applaus verlaat dit topstel het podium en wij laten de Bitterzoet bezweet achter.
Waar? Bitterzoet, Amsterdam. Wanneer? 26 maart 2011.
Meer info vind je op de website van Matt and Kim.