Recensie: Wonders of Life

20 juni 2013, 08:37 | Jeroen

Deze vijfdelige docu is van de hand van de BBC. De makers van de inmiddels legendarische Earth en Life serie weten dus wel hoe je een goede natuur docu maakt.

Wonders of Life is de derde in de serie Wonders of…. Wonders of the Solar System en Wonders of the Universe gingen voor. Beide met commentaar van de Groot-Brittannië ‘s meest geliefde natuurkundige Brian Cox. Wonders of Life gaat echter niet zoals de vorige twee delen over de natuurkunde, maar over biologie. Waar je bij natuurkunde nog goed weg komt met wetenschap. Is dit bij biologie oftewel levende wezens toch wat lastiger. En juist hierover vielen velen aan de overkant van de Noordzee, nog voor het eerste deel van de serie op de buis verscheen.

Ik moet zeggen dat het mij niet zo opvalt. Wat mij wel opvalt is dat de serie niet iets is dat je voor het slapen gaan moet kijken. De stof die behandeld wordt is complex. Je springt van de ene vergelijking naar de ander en uiteindelijk heeft alles met elkaar te maken, maar ben ik wat er onderweg allemaal voorbij komt alweer vergeten.

Voorbeeld: alle levensvormen zijn volgens Cox op een subtiele wijze met elkaar verbonden en er is een constante wisselwerking dat elkaar ondersteund. Wanneer er ook maar één onderdeel hiervan verwijderd wordt kan dit ingrijpende gevolgen hebben voor het gehele ecosysteem of de bevolking als geheel.

Een interessante serie voor een regenachtige zondagmiddag.

De vijf afleveringen:
1. What is Life?
2. Expanding Universe
3. Endless Forms Most Beautiful
4. Size Matters
5. Home



Share |

Gerelateerde artikelen